Interaktīvā spēle “Hei, mosties!” ir stāsts par pusaudžu ežiem – puiku un meiteni, kas dzīvo izdomātā vietā, kas izskatās kā māja, un piedzīvo dažādas ikdienas situācijas vienas dienas garumā.

Katram spēlētājam spēles sākumā ir iespēja izvēlēties sev vēlamo avataru, t.i. pielāgot ežu apģērbu, apavu un matu krāsu, iekārot izdomāto vidi sev apkārt, tādejādi identificējoties ar savu personāžu un vidi sev apkārt.

Spēle draudzīgā veidā izglīto bērnu jautājumos, kas saistīti ar bērna emocionālo un fizisko drošību ģimenē. Tā aicina bērnu pieņemt lēmumus par to, kā reaģēt uz spēles piedāvātajiem scenārijiem. Tā kā spēlei ir vairākas scenāriju versijas, tad, piedzīvojot vienus un tos pašus notikumus, bērna izvēles ļauj piedzīvot dažadus dienas notikumu pavērsienus.

Iespēja bērnam patstāvīgi pieņemt lēmumus dažādās ikdienas situācijās attīsta prasmi atpazīt ģimenes locekļu fiziskā vai emocionālā veidā vērstas aizskarošas rīcības pazīmes un riska faktorus, kā arī iegūt dažādus padomus un informāciju, kur vērsties pēc atbalsta un palīdzības vardarbības gadījumā.

Spēle veidota ar mērķi veicināt bērnu izpratni par vardarbību ģimenē, atpazīt to, kā arī iegūt informāciju par iespējamo rīcību vardarbības gadījumā.

Papildus dažādām apskatītājām vardarbības formām spēlē “Hei, mosties!” iekļautas arī intelektuālas spēles un izglītojoši jautājumi, kas attīsta jaunā spēlētāja prāta izveicību, pacietību un loģisko domāšanu un par pareizām izvēlnēm ļauj iegūt punktus. Spēles beigās bērns var redzēt, kādu vērtējumu viņš ir ieguvis, kā arī sacensties ar draugiem, salīdzinot punktu skaitu.

Spēle izveidota Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr.9.2.1.3/16/I/001 “Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē” ietvaros.

Ģimenēm, bērniem, jauniešiem, kā arī bērnu vecākiem, spēli iespējams uzmeklēt arī mobilajā lietotnē Google Play.

logo josla

 

 

 

Hei, mosties!