Informācija presei Jaunumi
Ceļošanas riski

Ņemot vērā, ka šobrīd Eiropa saskaras ar nopietniem drošības izaicinājumiem, vēršam uzmanību uz Ārlietu ministrijas mājaslapā publicēto informāciju par ceļojumiem.

Ņemot vērā Baltkrievijas iesaisti pilna mēroga Krievijas karadarbībā pret Ukrainu, Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku pastiprināto aktivitāti Baltkrievijas teritorijā,  ievērojamiem drošības riskiem un šobrīd neprognozējamu drošības situācijas attīstību tuvākajā nākotnē, Ārlietu ministrija stingri aicina neceļot uz Baltkrieviju, kā arī Baltkrievijā esošos Latvijas valstspiederīgos pamest šo valsti.

Vienlaikus Ārlietu ministrija ir vērsusi uzmanību, ka Latvijas un citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm, radot risku, ka šādas aktivitātes tiks vērtas arī pret Latvijas valstspiederīgajiem. Šādi ceļotāji var tikt pakļauti Baltkrievijas specdienestu provokācijām un nepatiesi apsūdzēti Baltkrievijas likumu pārkāpumos un tā rezultātā arestēti.

Vienlaikus Ārlietu ministrija īpaši aicina atturēties no Krievijas – Ukrainas un Krievijas – Baltkrievijas pierobežu rajonu apmeklēšanas.

Arī Valsts drošības dienests brīdina Latvijas valstspiederīgos par izlūkošanas riskiem, šķērsojot Baltkrievijas vai Krievijas robežu. 

          Ņemot vērā iepriekšminēto, aicinām bērnu likumiskos pārstāvjus pirms ceļojumu plānošanas uz citām valstīm Ārlietu ministrijas mājaslapas sadaļās “Noderīgi” un “Ceļojumu brīdinājumi” iepazīties ar valstu vai to teritoriju sarakstu, kurām ir ceļojumu brīdinājumi. Vienlaikus lūdzam ņemt vērā Ārlietu ministrijas aicinājumu neceļot uz valstīm, kurās var tikt apdraudēta bērnu drošība.

Plānojot nepilngadīgu personu ceļojumus uz ārvalstīm, papildu jautājumu gadījumā, kā arī ārkārtas situācijās aicinām sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.